Filtruj według

Żaki rybackie

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji
Żaki na ryby, pułapki rybackie - rybackiesieci.pl

Oferujemy sieci należące do narzędzi pułapkowych.

Ich konstrukcja została stworzona w taki sposób, że umożliwia stworzeniu wpłynięcie do klatki łownej. Jednocześnie blokując mu wypłynięcie. Sieci tego typu nie obezwładniają ryb, lecz ograniczają swobodę ich poruszania.

Klatka łowna (komora żaka) ma wejście do jej wnętrza przez jedno lub więcej gardeł, będących urządzeniem w kształcie zwężającego się przejścia, jest ułatwienie skierowania ryb do klatki łownej a jednocześnie utrudnienie lub uniemożliwienie in wyjścia. W klatce łownej, mającej kilka gardeł ustawionych szeregowo, jedno za drugim rozróżnia się segmenty rozgraniczone wlotami gardeł.

Do żaka doszywa się tzw. skrzydła aby zwiększyć łowność sieci. Skrzydło to prostokątny płat tkaniny sieciowej przyszyty do komory. Ryba płynąc trafia na skrzydło, płynie wzdłuż skrzydła wpływając do komory z której nie może wypłynąć.

W naszej ofercie dostępne są żaki rybackie w wielu rozmiarach zaczynających się od 40 cm i sięgające nawet do 80 centymetrów. Najczęściej wykorzystuje się je podczas połowu na stawach oraz jeziorach oraz zalewach. Żaki to pułapki, które dostępne są w wersji z jednym kotłem połowowym, dwoma kotłami łownymi lub jednym kotłem łownym.