Filtruj według

Ciężarki ołowiane

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji
Ciężarki ołowiane - używa się do obciążania sieci rybackich.

Akcesoria te są używane do obciążania sieci rybackich. Ciężarki ołowiane są nakładane na linkę dolną (podborę), a następnie przyszywane ręcznie. Mogą być obciążeniem głównym lub pomocniczym w połączeniu z linką ołowianą, w zależności od rodzaju sieci rybackiej. Im cięższe ciężarki, tym większa będzie siła zatapiająca. Wówczas w szybszym czasie będzie można je umieścić w danej lokalizacji na zakładanej głębokości, co zapewni również bardzo dobrą stabilność w wodzie.

Wykorzystywany materiał

Kiedyś obciążenie do sieci rybackich produkowało się z wielu typów materiału: żelaza, żeliwa, kamienia, szkła, porcelany, a także były one niekiedy wypalane z gliny. Ołów jest najlepszym materiałem do obciążania, ponieważ posiada największy ciężar przy najniższej objętości spośród wszystkich dostępnych opcji. Dzięki temu zajmuje stosunkowo niewielką przestrzeń, a jednocześnie pozwala obciążyć sieć do zakładanego poziomu. Jest to tradycyjne, a zarazem skuteczne rozwiązanie w przygotowaniu stanowiska do połowu ryb.

Zróżnicowanie przygotowanych produktów

Nasza oferta zawiera ciężarki ołowiane w kilku rodzajach obciążenia, od 20 do 100 gramów, które można swobodnie dobrać do wielkości swojej sieci rybackiej. Poszczególne akcesoria różnią się również rozmiarami, których wyróżnikiem jest szerokość zastosowanego otworu, wahającego się w przypadku naszych produktów od 6 do 12 mm. Wszystkie elementy asortymentu są dostępne w atrakcyjnych cenach zakupu.