Filter By

Pułapki sprężynowe

There are 20 products.

Showing 1-12 of 20 item(s)
Pułapki na ryby sprężynowe - rybackiesieci.pl

Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnego żaka, co więcej ich cena jest także dużo niższa. Pułapki sprężynowe posiadają jednak z żakami cechy wspólne, do których należy klatka wodna zwana również komorą.

Tego typu pułapki rybackie posiadają od 1 do 2 komór, żaki natomiast od 1 do 4, ale może być ich także dużo więcej. Modele 1 lub 2 komorowe posiadają dwa wejścia do jednej komory i mogą również zostać doposażone w skrzydła.

Całość została skonstruowana w taki sposób, że ryba która już wpłynęła do środka nie będzie już w stanie wypłynąć z siatki, ponieważ wlot zostaje zamknięty zaraz po jej wpłynięciu do klaki łownej. Swoje zastosowanie pułapki na ryby znajdują najczęściej przy brzegu, do którego powinny być ułożone prostopadle.

Najczęściej taką klatkę łowną stawia się równolegle z rosnącymi na jeziorze roślinami, a także na górkach lub czystym dnie. W naszym asortymencie dostępne są w różnych rozmiarach, średnica najmniejszego modelu wynosi 40 cm, natomiast największego 80 centymetrów. W zależności od potrzeby można znaleźć modele tradycyjne lub ze wzmocnieniem.

Jeśli chcesz znacznie ułatwić sobie połów oraz sprawić, że będzie on nie tylko wygodniejszy, ale również szybszy, to koniecznie sprawdź dostępne w asortymencie akcesoria do wędkarzy.