Filter By

Rzutki sieciowe

There are 4 products.

Showing 1-4 of 4 item(s)
Rzutki sieciowe z przędzy

Różne średnice rzutek sieciowych. Wykonywane z przędzy stylonowej o rozmiarze oczek 10mm. Materiał ten jest wyjątkowo wytrzymały, więc poleca się używanie rzutek tego typu na wodach bardziej zanieczyszczonych, porośniętych roślinnością, zawierającą pozostałości gałęzi. Jeśli zbiornik na którym chcemy łowić nie jest zanieczyszczony to wygodniejsza w użyciu będzie rzutka wykonana z żyłki, ponieważ nie nasiąka ona wodą i lżej się nią rzuca. 

Price PLN274.29
Rzutki sieciowe to sieci rybackie na akweny o dużym zarybieniu

Stanowią bardzo popularne narzędzie połowu i doskonale sprawdzą się do łapania na płytkich wodach, w których żyją duże stada ryb.

Rzutki sieciowe to sieci rybackie należące do kategorii nakrywkowych, które narzuca się z góry. Najczęściej wykorzystuje się podczas pływania łodzią, która umożliwia operowanie pułapką z brzegu. Natomiast krawędź większego otworu w sieci została wyposażona w ciężarki stanowiące dodatkowe obciążenie.

Na wodzie rozpościera się wskutek siły odśrodkowej ciężarków i spada w postaci parasola do dna, nakrywając znajdujące się pod nią ryby. Kolejnym krokiem jest podniesienie rzutki sznurkiem co powoduje, że jej dno się zamyka, a przy tym uniemożliwia wypadnięcie z niej uwięzionych wewnątrz ryb.

Niektóre rzutki wykonane zostały z wysokiej jakości przędzy stylonowej, która jest bardzo trwała i wytrzymała, dlatego doskonale nadaje się do stosowania w jeziorach, stawach i innych zbiornikach wodnych, w których znajdują się rośliny, które mogą utrudniać połów. Natomiast na czystych wodach lepszym rozwiązaniem będą modele wykonane z żyłki

Oferowane przez nas produkty można kupić w różnych długościach, a maksymalna z nich wynosi 3,6 metra. Taki wybór stanowi znaczne ułatwienie i pozwala na dopasowanie produktu do wymagań wędkarza.